Na co musimy zwrócić uwagę kupując naczepę?

Naczepa jest maszyną bezsilnikową, która nie ma własnego napędu, jest więc po części na innym pojeździe silnikowym. Z myśli na to, że jest mnóstwo rodzajów naczep, ciężko jest zaopatrzyć się w właśnie taką, która zawsze będzie jak najlepiej pasowała zainteresowanemu jeśli chodzi o wymiary. Więc mamy nadzieję, że wskazany poradnik bardzo pomoże w dokonaniu selekcji.

Parametry naczep

Naczepy segregujemy na wiele modeli: naczepy podkonterenowe, naczepy skrzyniowe, naczepy wywrotki, naczepy specjalistyczne i naczepy niskopodwoziowe.
Chcąc zakupić naczepę, trzeba zlustrować jej cechy mechaniczne by zakupić, taką która będzie nam odpowiadała. Jedne z najważniejszych z nich: podwozie, skrzynia ładunkowa, układ hamulcowy, instalacja elektryczna, koła, lakierowanie, dodatkowe wyposażenie, oraz inne parametry.

Podwozie musi być wykonane z najlepszych tworzyw, które zapewnią stałość oraz solidność. Znakomicie gdy konstrukcja jest wyprodukowana z ogromnie wytrzymałej stali konstrukcyjnej, będziemy mieli wtenczas przekonanie, że będzie nam działać przez wiele lat.

Gdy myślimy o podwoziu musimy zbadać ile osi posiada naczepa i jakie jest największe ich obciążenie. Zawieszenie najsolidniejszych naczep jest pneumatyczne, ale ich przednia oś musi być podnoszona automatycznie, co niezmiernie ułatwia obsługiwanie odpowiedniej naczepy.
Jeżeli mamy potrzebę sprawdzić układ hamulcowy, to bezwzględnie ma on być kompatybilny z ECE. Właściwie jak naczepa jest wyposażona w zwracać uwagę na wyniki takie jak między innymi, poziom felg, czy są wykonane z aluminium czy ze stali, a także jakiej klasy jest ogumienie.

Na dodatkowym wyposażeniu naczepy powinny znajdować się kliny z mocowaniami, kosz na koła dodatkowe, błotniki pełne oraz tylne błotniki z chlapaczami a także hak do holowania.
Specjalistyczną formą naczepy jest naczepa chłodnia, za pomocą której można przewozić żywność w niskich temperaturach.